vistal
16 آذر 1401 - 22:28

تقدیر دانشجویان از خانواده شهید عجمیان/فعال سوری: اتفاقات سوریه گام به گام در ایران پیاده شد

ویژه برنامه روز دانشجو از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، ویژه برنامه روز دانشجو از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در سالن فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای امنیت به خصوص شهدای بسیجی در اغتشاشات اخیر برگزار شد.

تقدیر از خانواده شهید عجمیان و سخنرانی یکی از قربانیان حادثه بمب باران شیمیایی دفاع مقدس و معاون اتحادیه دانشجویان سوری در ایران از جمله برنامه های این مراسم بود.

حمید صالحی از قربانیان حادثه بمباران شیمیایی دفاع مقدس در بخشی از سخنان خود اظهار داشت: در جنگ عراق علیه ایران بیش از 100 بار از سلاح شیمیایی استفاده شد. با وجود اینکه پروتکلی به نام پروتکل 345 در جنگ ها برای ممنوعیت استفاده از سلاح شیمیایی وجود دارد اما در جنگ ایران و عراق نزدیک به 300 بار این پروتکل نقض شد.

اروپایی ها جز ژست حقوق بشر چیزی ندارند

وی گفت: در کنار صدام، آلمانی ها و آمریکایی ها که امضا کننده ی این پروتکل ها هستند آن را نقض کردند و دست به فروش سلاح شیمیایی زدند. اکنون در جامعه ما قطره های اشک مصنوعی با کیفیت پیدا نمی شود چون در تحریم به سر می بریم اما برای ما مدافع حقوق زنان شدند.اروپایی ها جز ژست حقوق بشر چیزی ندارند. این کشور فراز و نشیب های فراوانی داشته و ثمره خون جوانانی است که تکه تکه شدند و شما باید این کشور را حفظ کنید.

دانشگاه های جمهوری اسلامی ایران , دانشگاه تهران ,

عبدالله شیخ عبدالله معاون اتحادیه دانشجویان سوری در ایران نیز طی سخنانی در این مراسم گفت: دنبال این بودند همان اتفاقی که در سوریه اتفاق افتاد در ایران هم اجرا کنند اما به لطف جوانان فهمیده نقشه شان بهم می‌ریزد. 

وی افزود: در سوریه گازوئیل گران شد و تظاهرات شروع شد. تظاهرات کردند. سنگ می‌گرفتند و شیشه می‌شکستند و شب ویدئو می‌فرستادند که چقدر دانشگاه خراب شده در حالی که شاید 90 دانشجو بیشتر نبودند‌.کردها و ترک ها از ملت جدا شدند و رسانه های عربی و غربی می‌گفتند جنگ بین سنی و شیعه راه افتاده اما درست نبود.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 901291