vistal
17 آذر 1401 - 11:02

پایانی بر لیگ فشرده کشتب فرنگی با فینالیست‌هایی قابل پیش‌بینی!

لیگ برتر کشتی فرنگی که در کمتر از یک ماه به انجام رسید، فردا با برگزاری مرحله پایانی رقابت‌ها به پایان خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، بعد از برگزاری تنها سه هفته مسابقه، در کمتر از یک ماه پرونده لیگ برتر کشتی فرنگی بسته خواهد شد. این رقابت‌ها به دلیل پیش رو داشتن دو مسابقه بین‌المللی متوالی در اسپانیا و آذربایجان (کشتی زیر 23 سال جهان و جام‌جهانی 2022) دو روز پیش از برگزاری فینال لیگ آزاد از روز 25 آبان ماه با شرکت 7 تیم آغاز شد.

در شرایطی که رقابت‌های یک گروه به دلیل انصراف دقیقه نودی سیناصنعت ایذه، به صورت دوره‌ای در گروهی سه تیمی به انجام رسید، دو تیم فولاد مبارکه سپاهان و دانشگاه آزاد قم از یک گروه و فولاد خوزستان و مقاومت البرز از گروه دیگر به مرحله پایانی رسیدند.

پرونده لیگ فرنگی فردا (18 آذر) در سالن هفت‌تیر بسته خواهد شد، درحالی که طی چند روز گذشته فدراسیون کشتی رسما اعلام کرد که شرایط حضور تماشاگران در سالن فراهم نشده است.

لیگ آزاد اما روز 27 آبان ماه با حضور تماشاگر در سالن هفت‌تیر برگزار شد. در مرحله نیمه‌نهایی گفته شده از ساعت 9:30 دو تیم سپاهان و مقاومت البرز به مصاف هم خواهند رفت و از ساعت 11:30 نیز فولاد خوزستان و دانشگاه آزاد با هم رقابت خواهند کرد؛ البته طبق روال همیشگی مسابقات کشتی، این تایم‌ها ممکن است به خاطر پخش زنده تلویزیونی دستخوش تغییراتی شود.

ساعت برگزاری دیدارهای رده‌بندی و فینال هم 15:45 و 17:30 اعلام شده است.

برخلاف لیگ آزاد که به واقع پیش‌بینی قهرمان رقابت‌ها پیش از برگزاری مرحله نیمه‌نهایی ممکن نبود و فاصله تیم‌ها با هم با توجه به توان مالی نزدیک به هم و جذب کشتی‌گیران شاخص و عنوان‌دار ایران و جهان زیاد نبود اما در لیگ فرنگی باتوجه به بودجه و شرایط تیم‌ها، در حالت طبیعی دو تیم فولاد و سپاهان باید فینالیست شوند و دانشگاه آزاد باسابقه و مقاومت البرز هم برگزارکننده دیدار رده‌بندی باشند.

با بسته شدن پرونده لیگ فرنگی، رفته رفته زمان آغاز چرخه انتخابی تیم ملی نزدیک خواهد شد و فرنگی‌کاران باید خود را برای شرکت در این رقابت‌ها آماده کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 901537